Návrat ke kořenům

Návrat ke kořenům

Šampionát Central European Zone Trophy se o nadcházejícím víkendu přehoupne svým pátým kolem, konaným tentokrát v maďarské Gyule, do své druhé poloviny. V předcházejících čtyřech kolech se posádce Ultimate Dakar, Tomáši Ouředníčkovi a Pavlovi Vaculíkovi, podařilo probojovat na 5. - 6. místo se získanými 60 body.

První polovina šampionátu nepřinesla takové výsledky, jaké posádka Ultimate Dakar očekávala, ale poslední závod, v maďarském Sárváru, jasně ukázal, že team je na dobré cestě a Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem mohou myslet na přední umístění na Gyulai Várfurdo Cup v historickém městě Gyula na jihovýchodě Maďarska.

"Gyula pro mě už navždy bude srdeční záležitost, protože právě tady jsem v roce 2008 absolvoval svůj úplně první závod, ještě jako navigátor Mirka Zapletala. Tehdy jsme závod nedokončili, ale minulý rok, už na místě pilota, jsem byl s naším výsledkem spokojený. Mám rád toto malebné město i místní tratě, baví mě skvělá atmosféra a jsem si jistý, že tady proběhne velká bitva. Bude to krásný závod a zároveň velký boj o přední příčky," řekl před odjezdem do Maďarska Tomáš Ouředníček.

Gyulai Várfürdő Cup začíná v pátek odpoledne dvanáctikilometrovou rychlostní zkouškou a bude pokračovat čtyřmi delšími v sobotu a v neděli. Na jezdce čeká celkem 621 km, ze kterých se 330 km pojede tzv. na přesnost.

150604 ourednicek2

Média