Český autokrosový šampion poprvé s vozem Hummer H3 EVO 1 týmu Buggyra Ultimate Dakar

Český autokrosový šampion poprvé s vozem Hummer H3 EVO 1 týmu Buggyra Ultimate Dakar

Závěrečné kolo Maďarského šampionátu, HOFEKA Cup, bude pro tým Buggyra Ultimate Dakar poněkud neobvyklý. Z důvodu zaneprázdněnosti Tomáše Ouředníčka bude v Nagykallu vůz Hummer H3 EVO 1 pilotovat Boris Vaculík, který tak absolvuje svůj premiérový start v cross-country rally. Na sedadle spolujezdce mu bude oporou týmový navigátor Pavel Vaculík.

„Rallye Dakar je pro mě dětským snem, ale tohle bude můj úplně první start v cross country rallye, takže mým cílem pro Nagykallo je učit se, učit se, učit se. Všechno bude pro mě nové: řízení s navigátorem, jízda mezi stromy, hmotnost vozu… Jít do svého prvního závodu právě s Tomášovým speciálem pro mě znamená velkou šanci, je to prvotřídní auto a navíc budu mít po boku Pavla, jehož dlouholeté zkušenosti mi mohou pomoci. Moc na na tuto příležitost těším!“ říká Boris Vaculík.

HOFEKA Cup začíná v pátek odpoledne administrativními a technickými přejímkami, ale samotný závod odstartuje v sobotu ráno. Posádky čeká 22 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška, kterou pak absolvují ještě dvakrát, a navíc dvě 58 kilometrů dlouhé etapy. V neděli závod končí čtyřmi rychlostkami. V souhrnu týmy absolvují 414 závodních kilometrů.

160916borisvaculik

Média