Fénix povstal!

Fénix povstal!

Tomáš Ouředníček a David Křípal prošli extrémně tvrdými a velmi emocionálními dny. Měli se vrátit do Maroko Desert Challenge, kde vyhráli svůj první společný závod v roce 2017 - a o rok později utrpěli strašlivou nehodu. Trvalo několik měsíců tvrdé práce, než bylo možné obnovit závodní auto téměř od nuly, ale nakonec se zrodil zbrusu nový Ford Ranger Phoenix a Tomáš a David dokázali dokončit první dvě etapy největší africké pouštní rally. Jejich oficiální výsledek je zatím neznámý, ale oba skončili v první desítce.

„Prošli jsme velmi těžkými dny! Bohužel, naše auto bylo připraveno až na poslední chvíli, a protože jsme neměli čas na řádné testování, čelíme nyní všem “porodním” problémům. Před startem jsme na autě pracovali až do úmoru, a i tak se zdálo, že to nedokážeme. Těsně před startem jsme našli obrovský únik oleje. Měli jsme podezření, že se jedná o převodovku, ale ukázalo se, že je to z motoru. Nakonec jsme byli schopni vyrazit do první etapy, ale zdálo se, že je velmi nepravděpodobné, že bychom mohli dojet až do cíle. Z pod kapoty vycházel tak hustý kouř, že jsme byli varování v CP (kontrolní bod), že auto pod námi hoří. Nebyla to, díky bohu, pravda, ale nemohli jsme téměř dýchat a vidět. Dlužíme velké díky našemu příteli Mike Willems za to, že má jeho auto zářivě oranžovou barvu! Když jsem nic neviděl, tak jsem prostě jen sledoval oranžový bod a moc nám to pomohlo.

V bivaku se našim mechanikům podařilo najít a opravit problém na motoru a také stěrač čelního skla, který nefungoval. Jsem nesmírně vděčný našim mechanikům Kuba Mikulok a Jirka Sivek za jejich fantastickou práci! Za poslední tři dny spali asi 5 hodin, ale podařilo se jim vyřešit každý problém. Stejně jako můj spolujezdec David, který vedle svých běžných povinností také hodně pracoval na autě. Ačkoliv minulé dny byly těžké, cítím se požehnaně, že mám kolem sebe takový skvělý tým a mohu být v závodě. Pro nás je nyní každý den novým cílem a chceme dojet bez jakéhokoliv tlaku na výsledek,.“ řekl Tomáš Ouredníček po druhé etapě rally.

Maroko Desert Challenge pokračuje v pondělí 372 km dlouhou třetí etapou mezi Smarou a Assou. Konec rally bude v sobotu 20. dubna v Saidii, na pobřeží Středozemního moře.

Náhled do zákulisí příprav Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala
https://www.facebook.com/TomasDKR/videos/422355038565630/

Média