Navigátor David Křípal se na Hungarian Baja vrací k závodění

Navigátor David Křípal se na Hungarian Baja vrací k závodění

Po té, co kvůli zranění nohy vynechal závod Baja Aragon, se co-pilot David Křípal vrací k závodění účastí na Hungarian Baja, 8. kole FIA Světového poháru a 4. kole Mistrovství Maďarska. V kabině speciálu Ford Ranger Dakar ze stáje South Racing Central Europe bude navigovat Tomáše Ouředníčka.

Maďarská Baja bude důležitým krokem v přípravách týmu South Racing Central Europe na Dakar 2018. Právě sem, na další kolo FIA Světového poháru cross-country rally a Mistrovství Maďarska, se vrací co-pilot David Křípal, který před dvěma měsíci utrpěl komplikované zranění nohy. Startovní pole není tak početné jako ve Španělsku, ale zahrnuje jména špičkových pilotů včetně dakarského vítěze Nassera Al-Attiyaha a hvězdy WRC Mikko Hirvonena.

"Původně jsme účast na Hungarian Baja vůbec neplánovali, ale je to přece jen jedna z posledních příležitostí nasbírat nějaké závodní kilometry před Dakarem, proto jsme se nakonec rozhodli startovat. Pro nás tento závod bude stoprocentně o Davidovi. Lékaři mu závod dovolili, v úterý jsme provedli malé testování, abychom viděli, jak na tom je. Vyzkoušeli jsme, jak sám dokáže nastoupit a vystoupit z vozu, a vyrobili jsme také speciální podpěru chodidla do auta, aby pro něho jízda byla co nejpohodlnější. Jeho odhodlání mě naprosto ohromilo a ať se v průběhu víkendu stane cokoli, David je už teď náš hrdina. Jeho zdraví je teď to nejdůležitější, takže pokud by byla Davidova bolest nesnesitelná, museli bychom závod ukončit," řekl před odjezdem do Maďarska Tomáš Ouředníček.

"Chceme závodit, před Dakarem je důležité společně testovat. Hungarian Baja bude můj první závod Světového poháru a jde o opravdu náročný podnik. Pro mě bude ještě o to těžší, že moje noha není ještě zdaleka stoprocentně zhojená, takže při skocích to může ještě dost bolet, ale já se budu soustředit na navigaci. Bude to velká zkouška, ale uděláme, co bude v našich silách," dodal navigátor David Křípal.

Hungarian Baja začíná 11km prologem v pátek odpoledne a pokračuje v sobotu dvěma 136km etapami. V neděli závodníky čekají další dvě kola na 103 km dlouhé trati, což v celkovém součtu dělá téměř 500 závodních kilometrů. Posádka Ouředníček - Křípal se na start postaví s číslem 10.

Média