Ouředníček - Křípal na Hungarian Baja v TOP 10

Ouředníček - Křípal na Hungarian Baja v TOP 10

Posádka South Racing CE, Tomáš Ouředníček a David Křípal, vybojovala v 8. kole FIA Světového poháru 8. místo. Pro navigátora Davida Křípala byl tento víkend ve Veszpremu důležitým milníkem, protože si zde odbyl svůj první start ve Světovém poháru. Tento podnik byl zároveň čtvrtým kolem Mistrovství Maďarska, ve kterém Tomáš s Davidem obsadili čtvrtou příčku.

Pro tým South Racing CE byl letošní ročník Hungarian Baja především o Davidovi, který se na sedadlo co-pilota vrátil po zranění nohy. Přestože mu lékaři dovolili závod absolvovat, noha ještě zdaleka není stoprocentně zhojená, a tak posádka odstartovala v "opatrném" módu. Do cíle pátečního prologu dojela na 13. místě kvůli rozbitému stěrači, ale po dvou sobotních etapách postoupila na 7. příčku. V neděli Tomáš s Davidem zajeli 8. nejrychlejší čas a v celkové klasifikaci obsadili také 8. příčku.

"Jsem velmi rád, že jsem se mohl poprvé v životě zúčastnit světového poháru. Obavy spojené s mým zranění, byly při pátečním testování rázem pryč a já věděl, že to půjde, a naopak jsem se celou situaci snažil využít jako velkou zkušenost pro nadcházející závody. Závod měl díky opravdu silné konkurenci dokonalou atmosféru a přišlo se podívat mnoho diváků, celý závod jsme si užili, Tomáš jel naprosto perfektně a navzdory menším technickým potížím se nám podařilo na hodně rozbitých tratích získat pěkné 8. místo v absolutním pořadí, za které jsem velmi šťastný," okomentoval závod David Křípal.

"Celkově jsem spokojený, v neděli jsme na autě neměli jediný problém, nastavení bylo perfektní, a díky Davidově odvaze a odhodlání, jsem mohl zajet svůj doposud nejlepší výsledek ve Světovém poháru," dodal Tomáš Ouředníček.

South Racing CE děkuje za podporu Liqui Moly, Mann Filter, Ford Hlouch Motors, AV Media, XT line, Agados, Fri Tech, CARREX, DUCATI Frankfurt a Gold Nutrition.

Média