Ouředníček s Křípalem se vítězstvím v Rumunsku posunují na čelo maďarského šampionátu

Ouředníček s Křípalem se vítězstvím v Rumunsku posunují na čelo maďarského šampionátu

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem poprvé po úspěšném lednovém Dakaru 21 opět spolu v kokpitu speciálu Toyota Hilux.

Druhý závod maďarského šampionátu cross country rally se poprvé v historii odehrál společně s Mistrovstvím Rumunska v rumunském městě Satu Mare.
Protože Rumunsko je v boji s covidem velmi napřed, závodníci si užívali přátelskou atmosféru i s diváky, a vše bylo jako dříve.
Perličkou byla městská neměřená etapa na uzavřených ulicích centra Satu Mare. Tisíce diváků si naplno vychutnaly zvuk závodních strojů a závodníci si naopak užívali obrovskou popularitu motorsportu.

Týmový závodní speciál Toyota Hilux prošel důkladnou revizí po technicky náročném Dakaru, a právě otestovat všechny změny a úpravy bylo hlavním cílem účasti na Baja Satu Mare.
Navíc se tým UltimateDakar staral i o závodní speciál H3 EVO s motorem Toyota, se kterým startovala posádka Mihai Ban / Ion Catalin ( známý jako populární rapper Cheloo16Hz), který se dokonce před diváky musel skrývat, aby se mohl plně a nerušeně koncentrovat na navigaci.

Tomáš s Davidem natěšeně naskočili do Hiluxu a již první rychlostní zkouška ukázala super výkon motoru, ale velké nedostatky v nastavení podvozku. Protože se jednotlivé rychlostní zkoušky jely vždy dvakrát, bylo možné změny v nastavení hned měřit a pocítit.

„Myslím, že jsme to ke konci vychytali, zrychlení 1,5 minuty na 50 km je jasný důkaz, že jdeme správným směrem. Stabilita vozu se výrazně zlepšila,“ konstatoval v cíli spokojený Tomáš Ouředníček.
V hlavní kategorii vozů T1 nebyla konkurence, ale časy se daly srovnávat s dalšími vozy v kategorii TH. Zkušenému Mihai Banovi s H3 EVO česká posádka nadělila v první zkoušce 30 vteřin a po změnách na podvozku až 2 minuty.

Vítězstvím v T1 posádka nečekaně získala 25 bodů a sdílí tak průběžné první místo v Mistrovství Maďarska s Miroslavem Zapletalem. To je velká výzva a tým proto přehodnotí letošní kalendář a pokusí se zabojovat o titul Mistra Maďarska. Také Mihai Ban v kategorii TH potvrdil svým vítězstvím vedení šampionátu.

„Náš tým fungoval na jedničku, byl to opravdu nádherný závod a pro nás nejhezčí rychlostky v letošním roce. Sladká odměna za náročný Dakar. Být s Davidem opět v kabině bylo opět nabíjející a skvělý výsledek nás nabudí k dalšímu zlepšování,“ ohodnotil Tomáš Ouředníček práci celého týmu.
„Velkou radost nám dělá i úspěch dalších Čechů: motorky vyhrál Libor Podmol, stříbro bral Roman Krejčí a bronz Ruda Lhotský , takže je vidět, že jsme na Dakaru všichni pěkně potrénovali“ dodává spokojeně.

Maďarský šampionát pokračuje nejslavnějším závodem HUNGARIAN BAJA 5.-8. srpna ve Vezsprému (Balaton) - pro české fanoušky nejbližším velkým podnikem cross country rally.

Média