FORD RANGER DAKAR je řízen společnostmi NWM (Neil Woolridge Motorsport) a South Racing (Scott Abraham). Obě tyto společnosti prokazují schopnost vyhrávat díky bohatým zkušenostem ze světových  cross-country rallye závodů, pořádaných ASO a FIA, mezi které patří závody v Evropě, Africe, Asii a především nejslavnější rallye světa - Dakar.

NEIL WOOLRIDGE je zodpovědný za projekty Ford Ranger Dakar a cross-country rallye v jižní Africe. NWM se sídlem v jihoafrickém  Pietermaritzburgu, zajišťuje technický vývoj a výrobu závodního speciálu FORD RANGER DAKAR. V týmu NWM je mnoho specialistů, kteří se podílejí na vývoji závodních vozů pro soutěže cross-country rallye.

Do projektu je také zapojena společnost Vasion Sport, a to pod vedením Thierra Viardota, který je bývalým technickým ředitelem týmu Mitsubishi Ralliart. Tento tým se pod jeho křídly zúčastnil  24 x Rallye Dakar a z toho 12 x se tomuto týmu podařilo vyhrát.

Scott Abraham má velmi bohaté zkušenosti v oblasti vývoje a vedení mezinárodních cross-country rallye týmů včetně X-Raid (BMW, MINI) a OVERDRIVE (Toyota). Jeho společnost je evropskou základnou projektu FORD RANGER DAKAR a specializuje se na logistiku, plánování aktivit a vztahy se zákazníky.

Výrobce oficiální licence FORD
Karosérie Ford Ranger 4x4 Double Cab
Motor Ford 5.0L-4V V8
Elektronika Motec
Výkon 260 kW @ 4 500 rpm/min
Kroutící m. 560 Nm @ 4 100 rpm/min
RPM limit 5 500 rpm/min
Tlumiče Reiger
Brzdy Brembo
Nádrž 500 litrů
Převodovka Sadev 6-Speed sekvenční
Diferencial LSD Unit
Pohon 4x4
Řízení Sadev
Pneumatiky Good Year
Top speed 195 km/h