Patnácté místo mezi dakarskými hvězdami

Patnácté místo mezi dakarskými hvězdami

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík mohou oslavovat své 15. místo v závodě Baja Aragon, jejich prvním závodě světového šampionátu World Cup v této sezóně. Tomáš a Pavel se museli probojovat dopředu z 29. místa, po nepříliš vydařeném prologu a potížemi nabité sobotě.

Poslední den posádku čekala 181 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška mezi městy Calamocha a Teruel. Tato trať byla v podstatě druhá polovina včerejší, 305 km dlouhé RZ, ale byla navíc rozbitá od závodních kamionů. Pokud by se sobota dala nazvat náročným dnem, na neděli by seděl přívlastek extrémní, protože většina posádek se na ní potýkala s obrovskými problémy. Tomáš s Pavlem si svou smůlu naštěstí vybrali už v sobotu, a tak se neděle obešla bez potíží. V této RZ se posádce podařilo zajet 16. nejrychlejší čas, čímž si udržela celkovou 15. pozici ve startovním poli plném dakarských matadorů.

„Včera mě tato trať bavila, ale dnes už byla dost kamenitá a nebezpečná, a navíc se mi nejelo úplně dobře. Ke konci už jsem počítal doslova každý kilometr. Ale dojeli jsme do cíle v pořádku a na skvělém 15. místě, takže mohu svou první účast na Baja Aragon v pozici pilota i celý závod ohodnotit pozitivně,“ uvedl v cíli Tomáš Ouředníček.

Již nyní se celý tým připravuje na Hungarian Baja, sedmé kolo světového šampionátu World Cup a páté kolo maďarského Mistrovství, které se uskuteční ve Veszprému, 13. – 16. srpna, 2015.

150726 ourednicek2

Média