UltimateDakar úspěšně v cíli

UltimateDakar úspěšně v cíli

Posádka Tomáš Ouředníček a jeho navigátor Pavel Vaculík se speciálem Hummer H3 EVO se představila o uplynulém víkendu v Maďarsku. Zatímco nedávno v Polsku vybojovali slušné páté místo  ve FIA Central Europe Zone a v neděli třetí v českém šampionátu, tentokrát to bylo šestá příčka celkově, ale zároveň stříbro ve třídě T1.12.

Tentokrát se o posledním dubnovém víkendu závodilo zhruba osmdesát kilometrů "pod" maďarskou metropolí. Maďarské tratě Tomáš znal hlavně z dřívější pozice navigátora, ale Bugac Hungary byla soutěží v nové lokalitě, která se jela poprvé.

Pořadatelé připravili hodně dlouhé speciálky v délce 120 a 94 km , vedoucí hlavně po pískových cestách.

"Nejsme spokojeni s umístěním, přenastavíme tlumiče a budeme kontrolovat motor… Ale možná byl hlavní problém v mé hlavě, protože mne velmi zasáhla zpráva o tragickém úmrtí belgického navigátora v Kataru. Na briefingu v Maďarsku jsme za něj drželi minutu ticha a asi jsem se z toho nedokázal vzpamatovat," říkal posmutněle Tomáš Ouředníček po úvodní erzetě.

"Je to krásný závod, nádherný tratě , které připomínají Hedvábnou stezku nebo třeba Portugalsko. Byly tu hlavně písečné cesty, hodně skoků a hlavně se jelo hodně vysokou rychlostí. Pořád ještě ale nejsem v té správné kondici, nedaří se nám zabrat do spravného tempa a nemáme ten správný rytmus, ale věřím, ze už na příští zkoušce to bude lepší," komentoval ještě zkoušku jezdec.

"Doufali jsme v ještě trošku lepší výsledek, šesté místo není úplně to , co jsme si představovali a přáli, nicméně setup na autě není úplně ideálni. Jinak auto funguje perfektně, navigace od Pavla ( Vaculíka ) byla taky perfektni. Změnili jsme dneska nastavení vozu a zítra budeme tlačit a zkusíme se ještě posunout výše," bilancoval sobotu Tomáš.

V Bugac Hungary, druhém dílu Mistrovství Evropy, Ultimate Dakar tým nakonec získal celkově šesté místo a zároveň stříbro v kategorii T1.1.2 a měl tedy důvod k radosti!

video ze závodu Bugac

 

Média