Nejvyšší liga

Nejvyšší liga

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík mají v těchto dnech opravdu napilno. Pouhé dva dny po svém historicky prvním vítězství v rychlostní zkoušce závodu Euro-Tools Cup se posádka Ultimate Dakar vypravila na Baja Aragon, nejtěžší závod sezóny. Šesté kolo světového šampionátu FIA World Cup se uskuteční 23. - 26. července ve španělském Teruelu.

"Tento závod už jsem několikrát jel, tehdy jestě jako navigátor, a díky výslednému čtvrtému a pátému místu mám na Baja Aragon jen ty nejlepší vzpomínky. V pozici pilota pojedu tento závod poprvé a myslím si, že to bude náležitá příprava na Dakar. Poslední dva tropické maďarské závody nám jasně ukázaly, že musíme zlepšit hydratační režim, a Baja Aragon je tím správným místem, kde to vyzkoušet.

150723 tomas ourednicek2

Přes relativně krátkou dobu na servis vozu odjíždíme do Teruelu dobře připraveni, auto je ve skvělé kondici a naše první etapové vítězství v Bábolné spolu s pouhými dvěma sekundami, které nás dělily od stříbra, dokazují, že jdeme správnou cestou. Baja Aragon je ovšem úplně odlišný závod, startovní pole je široké, plné nejlepších týmů a špičkových pilotů. Dá se říci, že kdo se chce opravdu připravit na Dakar, do Teruelu přijede. Proto se zaměříme především na to, abychom dojeli až do cíle a nasíbrali co nejvíce zkušeností," svěřil se Tomáš Ouředníček.

Baja Aragon odstartuje osmikilometrovou rychlostní zkouškou v pátek večer a bude pokračovat sobotními etapami, dlouhými 160 a 300 kilometrů. Šesté kolo světového šampionátu zakončí 180km dlouhá rychlostní zkouška a závěrečný ceremoniál. Novinky a aktuální výsledky na www.bajaaragon.com.

Média