Výjimečná šance pro posádku Buggyra Ultimate Dakar

Výjimečná šance pro posádku Buggyra Ultimate Dakar

33. ročník závodu Baja Aragon, Baja Aragon 2016, bude pro Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka znamenat předěl v jejich společné závodní kariéře. Nejtradičnějšího podniku Světového poháru se posádka Buggyra Ultimate Dakar zúčastní v kabině vozu Ford Ranger Dakar společnosti South Racing, se kterým Xavier Pons zajel v letošním Dakaru třetí nejrychlejší čas zahajovací etapy.

Baja Aragon je jednou z nejprestižnějších událostí Světového poháru cross-country rallye, na kterou se každoročně sjíždí top jezdci z celého světa jako Nasser Al-Attiyah, Carlos Sainz, Nani Roma nebo Jutta Kleinschmidt, ale i hvězda WRC Mikko Hirvonen.

"Loňský ročník Baja Aragon byl kvůli našim zdravotním potížím jedním z nejtěžších, ale představoval také nesmírně důležitou lekci v přípravě na Dakar. Právě zde získané zkušenosti s dehydratací jsme posléze zúročili v naší úspěšné účasti na Dakaru 2016.

Letos bude vše jinak. Je pro nás obrovskou ctí, že můžeme usednout za volant vozu Ford Ranger Dakar. Tato nabídka přišla na poslední chvíli, a nebyla tedy možnost ujet ani jeden jediný zkušební kilometr. Start v závodě bude pro nás opravdovou zkouškou! Chtěli bychom jet velice opatrně, protože naším cílem je dojet do finiše a nasbírat s Fordem co nejvíce zkušeností. Rád bych poděkoval společnosti South Racing za důvěru v nás vloženou, týmu Tatra Buggyra Racing za veškerou pomoc a našim partnerům za neutuchající podporu," uvedl Tomáš Ouředníček.

Tatra Buggyra Racing také přiveze na Baja Aragon velké překvapení. Zatímco dakarský etapový vítěz Martin Kolomý je zpět za volantem svého "Fat Boye", David Vršecký kvůli zdravotním potížím přenechá místo za volantem "Phoenixe" Martinu Prokopovi, pro kterého bude účast v kategorii trucků premiérou.

Baja Aragon začíná v pátek odpoledne 9,5 km dlouhou rychlostní zkouškou a bude pokračovat třemi dlouhými etapami v sobotu a v neděli. Po zdolání celkových 800 kilometrů, z nichž 560 bude závodních, dosáhnou posádky cílové čáry ve španělském Teruelu v neděli odpoledne.

Média