V Polsku mezi hvězdami

V Polsku mezi hvězdami

Posádka Buggyra Ultimate Dakar má v těchto dnech opravdu nabitý program. O nadcházejícím víkendu zamíří Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík do Polska na svůj třetí závod Světového poháru. Baja Poland se koná 25. - 28. srpna ve Štětíně.

"Po skvělém výsledku ze Španělska máme opět možnost závodit s továrním speciálem Ford Ranger ze stáje South Racing. Jako týmoví kolegové WRC hvězdy Xeviho Ponse si této možnosti nesmírně vážíme. Baja Poland má všechno, co má opravdová výzva mít - plné startovní pole, těžkou trať a a na startu velká jména tohoto sportu. Startovní listina dosud nebyla zveřejněna, ale už teď víme, že X-Raid přiveze čtyři posádky Mini, včetně Krzystofa Holowczyce, a tým Overdrive pět vozů Toyota, z nichž jeden povede dvojnásobný dakarský vítěz Nasser Al-Attiyah.

Přestože už za sebou jeden závod s Fordem máme, budeme v Polsku závodit s jiným vozem, než se kterým jsme absolvovali Baja Spain. Bohužel nebudeme mít ani příležitost vůz patřičně otestovat. Čeká nás jen jedna testovací jízda na vyladění nastavení. Našim hlavním cílem je dojet do cíle bez chyb, nasbírat zkušenosti a dosáhnout dobrého výsledku," řekl před odjezdem do Štětína Tomáš Ouředníček.

Baja Poland začíná slavnostním startem a téměř sedmikilometrový prologem v pátek odpoledne a v sobotu bude pokračovat dvěma náročnými,175 kilometrů dlouhými etapami ve vojenském prostroru poblíž Drawsko Pomorskie. V neděli ráno posádky zamíří na 39,6 km a 18,3 km dlouhé etapy, kam se odpoledne po krátkém servisu vrátí.

Baja Poland je možné sledovat:
http://bajapoland.eu/en/2016/spectators

Výsledky online:
http://wyniki.pzm.pl/

Startovní číslo Buggyra Ultimate Dakar je 117.

160824BuggyraUltimateDakar2

Média