Ultimate Dakar v Maďarsku s prestižním číslem 3

Ultimate Dakar v Maďarsku s prestižním číslem 3

Posádka Tomáš Ouředníček Pavel Vaculík se speciálem Hummer H3 EVO má před sebou další start, tentokrát v Maďarsku. Jejich Ultimate Dakar team si před necelými dvěma týdny přes problémy zejména v sobotní etapě připsal v silné konkurenci slušné páté místo ve FIA Central Europe Zone a za neděli třetí v rámci MČR.

A zatímco Baja Drawsko Pomorskie se jela až na severu Polska a na dohled Baltického moře, nyní jedou opačným směrem zhruba osmdesát kilometrů "pod" maďarskou metropoli Budapešť.

Maďarské tratě Tomáš (byť z pozice navigátora) i další čeští jezdci poměrně dobře znají, ale Bugac Hungary je zcela nová soutěž v nové lokalitě. Takže velká neznámá. Navíc v této disciplíně se jezdí sice na rozpis, ale ten dodávají posádkám pořadatelé, přičemž posádky na trati nemohou předem trénovat. Což je zásadní rozdíl proti klasické rallye. Trati pak obvykle vedou terénem, po polních i lesních cestách, někdy i po písečných pláních, či také hlubokými brody.

"Je to zcela nový závod , v nové pro nás zcela neznámé lokalitě, pořadatelé slibují velmí dlouhé RZ a pískové cesty," prozradil navigátor Pavel Vaculík. Místo krátkých RZ jsou připraveny dvě hodně dlouhé - 120 a 94 km, což je vlastně několikanásobně více, než v již zmiňované klasické rallye.

A jak hodnotí Tomáš Ouředníček konkurenci ? "Kromě nejrychlejších polských posádek i maďarská scéna hodně přezbrojila. Erik Korda má nový vůz a to ex tovární Mitsubishi Lancer – s motorem Ford. Těšíme se také na polský Hummer H3 evo, tedy podobný vůz z dílen Mirka Zapletala, jaký máme my. Navíc by měl startovat také Zdeněk Pořízek, takže snad 3 Hummery. Nicméně proti Polsku, kde se sjela velmi silná konkurence, bude tady účast slabší, " říká jezdec, který řadu let dělal spolujezdce Zapletalovi a to i na legendárním Dakaru.

Právě Mirek Zapletal ovšem bude chybět, závodí totiž právě v těchto dnech na Mistrovství světa v Kataru. "Máme startovní číslo 3, což je zatím nejvyšší startovní číslo v naší kariéře, přitom na prvních dvou místech je tovární Toyota a tovární Ford,"dodává ještě Ouředníček.

Zajímavostí v souvislosti s týmem Ultimate Dakar pak je také to, že v jeho barvách pojede ještě druhý vůz a to Tomáš Hořanský v kategorii T2 (sériové vozy), jenž bude startovat pod týmovou licencí.

Startovní listina - viz více zde

Bugac Hungary, druhý díl Mistrovství Evropy, se pojede ve dnech 25. a 26. dubna 2015. Připomeňme ještě týmový videosestřih ze startu v Polsku i s dramatickou situací, která málem skončila kutálením, stejně jako rozhovor s Tomášem Ouředníčkem o startu v Polsku. ( https://www.youtube.com/channel/UCZ-mZ7nZCkl-2-I3_P09vhA)

stránky soutěže
Týmová videa

Média