Ve znamení čtyřek

Ve znamení čtyřek

Sobota byla pro posádku Ultimate Dakar dnem ve znamení čísla čtyři. Po čtyřech rychlostních zkouškách obsadili Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík čtvrtou pozici s téměř čtyřminutovou ztrátou na vítěze.

Nový tripmaster přichystal posádce v první polovině dne, přibližně 10 km před cílem, nepříjemné překvapení, čímž se navigace v druhé rychlostní zkoušce značně zkomplikovala. Naštěstí se při servisní pauze před druhou rychlostní zkouškou podařilo chybu odstranit.

Odpolední rychlostní zkoušky proběhly hladce s výjimkou dvou malých navigačních pochybení, která posádku stála několik vteřin. Stejně jako před třemi týdny v Sárváru jsou Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík v předposlední den závodu na čtvrté pozici. Cíl je tudíž jasný - ve čtyřech nedělních rychlostních zkouškách dosáhnout na medailovou příčku .

"Nejdelší závodní den byl díky tropickým teplotám opravdu úmorný. Průběh etapy byl střídavě lepší, někdy horší, ale důležité je, že se nám podařilo dovézt do cíle auto v pořádku a zůstat ve hře. Zítra napneme všechny síly, abychom dosáhli na stupně vítězů, uvidíme, jestli se to podaří," doufá Tomáš Ouředníček.

Gyulai Várfürdő Cup, páté kolo šampionátu Central European Zone Trophy a třetí kolo Maďarského mistrovství, pokračuje v neděli čtyřmi rychlostními zkouškami a bude po zdolání 621 kilometru zakončena slavnostním udílením cen v centru maďarské Gyuly.

150606 ourednicek2

Média