DVA VÍKENDY A DVA POHÁRY

DVA VÍKENDY A DVA POHÁRY

Tým ULTIMATE DAKAR Racing rozhodně neodpočívá a snaží se využít každou příležitost k závodění a prezentacím pro fanoušky.
Hned první víkend v červenci tým podpořil projekt ridicipomahajidetem.eu a zúčastnil se krásné akce Kamion Fest 2020 na letišti ve Skutči. Přes sto kamionů a kamioňáků  a přes tisíc nadšených návštěvníků si užilo vystavený závodní vůz Ford Ranger i týmové zázemí naší americké Bestie F-750 Funmover.
Druhý víkend se tým narychlo rozhodl zúčastnit se prvního závodu Mistrovství Rumunska, Baja Satu Mare.
Zajímavý závod, rozsáhlý servisní park spojený s výstavou automobilů na centrálním náměstí Satu Mare sliboval pěknou podívanou a velké množství fanoušků okolo tratí. Páteční prolog na úzkých šotolinových lesních cestách přinesl 2. místo a slibnou startovní pozici na sobotní pískové cesty.
Sobota ale hned po startu ukázala, že i přes velké vedro a dusno nedávné deště zanechaly hluboké louže plné bláta s pískem. Při průjezdu jedné takové díry bohužel došlo k poškození přední kladky, řemenu hydropumpy a přestalo fungovat řízení. Tomáš Ouředníček proto nemohl dokončit dvě rychlostní zkoušky, ale mechanikům se podařilo nakonec vůz provizorně opravit. Posádka tak závod nakonec dokončila na 3. místě v kategorii T1.
Tým se stihl vrátit domů těsně před opětovným uzavřením Maďarsko- Rumunských hranica mohl se připravit na legendární závod do vrchu MANN FILTER Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou. Závod v Náměšti využil tým pro svoji dakarskou exhibici a potěšil tak tisíce fanoušků okolo tratě, zároveň se zde sešli i partneři týmu.
Všichni si naplno užívali opětovné uvolnění koronavirových restrikcí, na 150 závodních aut a jízdy dakarského dvoutunového speciálu byly odměněny potleskem diváků.
Za své plné nasazení získal Tomáš Ouředníček od pořadatelů krásný pohár a byl dekorován společně s rekordmanem tratě Francouzem Sébastienem Petitem.

Média