Poprvé v top 40

Poprvé v top 40

Posledním dnem první části rallye Dakar 2016 byla 793 km dlouhá etapa s 353 kilometry rychlostní zkoušky mezi městy Uyuni v Bolívii a argentinskou Saltou. Přestože počasí opět všem zkomplikovalo závod, nezabránilo posádce Buggyra Utlimate Dakar, Tomáši Ouředníčkovi a Pavlu Vaculíkovi, v dosažení 44. nejrychlejšího času a postupu na 39. místo v celkové klasifikaci.

“Naši mechanici museli odjet už včera, takže jsme spali v mrazivé noci venku. Ráno jsem myslel, že snad nebudu moct ani závodit… když už jsme ale odstartovali, všechno bylo v pořádku. S výjimkou motoru, který pořád nemá výkon kvůli nedostatku kyslíku, a potíží s tlakem paliva. Krajina v této etapě byla překrásná, hlavně v bolivijské části. Lidé jsou tam úžasní, fanoušci stáli doslova na každém metru, byl to pro mě ohromný zážitek závodit v této zemi. Teď jsme nesmírně unavení a doufáme, že se zítra v Saltě konečně pořádně vyspíme. Zítra je den volna, my ale musíme pracovat na odstranění závad na autě, aby bylo připraveno do druhé část rallye,” svěřil se v cíli Tomáš Ouředníček.

Zítřejší den v Saltě bude pro závodníky odpočinkový. Druhá část rallye Dakar 2016 začíná v pondělí 766 km dlouhou etapou mezi městy Salta a Belen.

Média