Ford Ranger Dakar týmu South Racing CE vítězí i v Polsku!

Ford Ranger Dakar týmu South Racing CE vítězí i v Polsku!

Pouhé dva týdny po vítězství Tomáše Ouředníčka na Morocco Desert Challenge vítězí speciál Ford Ranger Dakar z dílen týmu South Racing CE i na další soutěži. Ve třetím podniku Mezinárodního mistrovství Zóna střední Evropy v cross-country soutěžích vyhrála posádka Marcin Lukaszewski – Magdalena Duhanik na Baja Carpathia.

Soutěž Baja Carpathia odstartovala v sobotu odpoledne krátkou speciálkou dlouhou pouhých 5,5 kilometrů. V neděli pak na jezdce čekali dva průjezdy testem o celkové délce 85 kilometrů. Marcin Lukaszewski vyhrál všechny tři měřené úseky, a to i přes defekt pneumatiky v posledním testu a s přehledem zvítězil.

„Byl to nádherný víkend! Během závodu jsme zajížděli dobré časy, což by bez tak dobrého auta samozřejmě nešlo. Vyhráli jsme s dobrým náskokem, ale bez defektu pneumatiky by byl rozdíl ještě větší. Máme velkou radost, protože naším cílem bylo zvítězit. Samozřejmě jsem si uvědomoval, že jedu s novým autem a každý kilometr jsme ses ním sžíval. Ranger má velký potenciál a je lepší než moje auto,“ uvedl po závodě šťastný Lukaszewski.

„Pokud jde o závod, tak to bylo hodně krátké. Ale chtěla bych zdůraznit, že roadbook byl velmi dobře napsaný. Jsme také velmi vděční Tomášovi, protože bez něj by se nic z toho neuskutečnilo,“ řekla v cíli spolujezdkyně Magdalena Duhanik.

„Pro tým to byl další fantastický víkend. Po Maroku náš Ford Ranger ukázal znovu svůj potenciál a tentokrát na zcela odlišném povrchu. Byl to zážitek spolupracovat s Marcinem a Magdalenou, kteří jsou zcela odhodlaní a profesionální tomu co dělají. Velké díky patří také inženýrovi Adrienu Favarelovi a mechanikovi Brno Sousovi, kteří dorazili z Portugalska a zajistili bezproblémový chod našeho auta,“ uvedl majitel týmu Tomáš Ouředníček.

Tým South Racing CE, podporovaný Liqui Moly, Mann Filter, Ford Hlouch Motors, AV Media, XT line, Agados a Fri Tech, nyní čeká jen krátká přestávka před nabitým letním programem.

 

Baja Carpathia 2017:

1. Marcin Lukaszewski – Magdalena Duhanik (POL) Ford Ranger Dakar 02h 20min 43sec
2. Zdenek Porizek – Pavel Vaculik (CZE) F150 evo 02h 27min 23sec
3. Wlodzimierz Grajek – Piotr Brakowiecki (POL) BMW X5 02h 29min 11sec
4. Piotr Bialkowski – Rafal Marton (POL) Hummer H3 Evo 3 02h 29min 27sec
5. Jacek Kozakiewicz – Lukasz Laskawiec (POL) Yamaha XYZ 02h 31min 59sec

Média