Tvrdé přistání na 21. místo

Tvrdé přistání na 21. místo

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík dnes na 315 km dlouhé třetí etapě Rally Maroko zakusili neúspěch. Posádka týmu Buggyra Ultimate Dakar spadla zpátky na 21. příčku v celkovém pořadí, ale přesto stále doufá, že bude po opravě Fordu Ranger Dakar znovu pokračovat.

Cross-country rally jsou obecně považovány za náročné a nebezpečné. Jednou z nejvíce náročných situací, které musí zvládnout, je řídit v prachu z pomalejšího vozidla a ve velmi omezené viditelnosti. A právě to se dnes stalo Tomášovi s Pavlem a skončilo to nehodou - naštěstí bez závažných následků.

"V první polovině etapy jsme jeli dobře a bez jakýchkoliv problémů. Měli jsme krásné tempo, všechno bylo v pořádku! Po asi 170 km etapy jsme dojeli do prachu ze čtyřkolky, a ačkoliv jsme na Sentinela tlačili, on nás nenechal jet. Jeli jsme v jeho prachu kilometry a kilometry a bohužel jsme neviděli na krok. Narazili jsme v plné rychlosti a letěli asi 30 až 50 metrů. Dopadli jsme sice na všechny čtyři kola, ale bohužel tak těžce, že jsme jedno kolo rozbili a byly poškozeny taky přední chladiče. Oprava trvala asi hodinu, a pak jsme přišli i o zadní brzdy, takže jsme museli jet opravdu pomalu. Podařilo se nám etapu dokončit, ale bohužel jsme ztratili veškeré naděje na dobrý výsledek. Snažíme se opravit auto, abychom zítra mohli jet a využít ještě ty dva dny, kdy můžeme zkoušet Ranger. Na druhou stranu jsme celkově na 21. místě a máme stále možnost dostat se zpátky do top 20, takže rozhodně chceme závodit," řekl Tomáš Ouředníček po příjezdu do bivaku v Erfoudu.

Ve čtvrtek následuje předposlední etapa Rally Maroko s názvem "Erfoud Loop", která bude 376 km dlouhá s 319 km proti času.​

Výsledky:
1. Al-Attiyah – Baumel (Toyota) 06:52:49
2. Sainz – Cruz (Peugeot) +00:11:07
3. Al-Rajhi – Gottschalk (Mini) +00:21:06
4. Roma – Haro (Toyota) +00:21:57
5. Hirvonen – Perin (Mini) +00:23:23

21. Ourednicek – Vaculik (Ford) +02:48:20

161005buggyraultimatedakar2

Soutěž o spolujízdu a další ceny

Média