Horký start příprav na rallye Dakar pro tým Toyota Gazoo Racing Czech

Horký start příprav na rallye Dakar pro tým Toyota Gazoo Racing Czech

Toyota Gazoo Racing Czech odstartuje ostrou fázi přípravy na Dakar v horkém prostředí.

Extrémně drsné podmínky si vybrala pro svou premiéru ve voze královské kategorie T1+ na světové scéně posádka nového českého týmu Toyota Gazoo Racing Czech. Tu tvoří ostřílení dakarští matadoři Tomáš Ouředníček a David Křípal, kteří se poprvé představí ve speciálu Toyota Hilux GR T1+. „V pátek a v sobotu se v našem krásném novém autě postavíme na start závodu Baja Espaňa Aragon, který patří do seriálu FIA Světového poháru Bajas. Očekávají se teploty kolem čtyřiceti stupňů a nejvyšší možná světová konkurence. Takže lze říci, že to bude opravdu stylový start horké fáze přípravy na Dakar 2024,“ říká s úsměvem osminásobný účastník Dakaru Tomáš Ouředníček.

Horko bude podle něj i ve startovním poli. „Ve Světovém poháru se utká téměř sto posádek, více než čtyři desítky z nich pojedou v kategorii aut. Budou tam tovární týmy Audi, Ford i MINI. Největší zastoupení bude mít TOYOTA, v jejímž týmu nebude chybět ani nejzářivější současná hvězda a můj vzor Nasser Al-Attiyah,“ říká pilot.

On sám však od sebe mimořádný výsledek neočekává. „Přestože máme skvělé a krásné auto, nemáme žádná velká očekávání. Oproti původním plánům jsme nestihli vůbec žádné testy, takže to bude naše první ostré osahávání vozu kategorie T1+. Navíc to bude v takovém extrémním a nabitém závodě. Zůstáváme proto raději na zemi, hlavním cílem je sžít se s novou technikou a získat co možná nejvíc nových zkušeností a ujetých kilometrů,“ říká.

Ouředníček se Dakaru a dalších vytrvalostních rallye účastní pravidelně od roku 2008. Vybojoval sedm dakarských medailí, společně s navigátorem Davidem Křípalem vyhrál největší africký závod Morocco Desert Challenge. „Ve Španělsku to bude to náročné, ale pro nás je to splněný sen. Velmi dlouho jsme bojovali o příležitost získat špičkový vůz a špičkové zázemí. Podařilo se to i díky tomu, že si stále stojíme za svým mottem Nikdy to nevzdám,“ zdůraznil.

Závod Baja Espaňa Aragon absolvují Ouředníček s Křípalem 21. a 22. července v okolí města Teruel. Následovat bude série testů, vyhodnocování a poté účast v říjnové Rallye du Maroc. V barvách historicky prvního týmu Toyota Gazoo Racing Czech by se pak měli objevit také na startu Dakaru 2024. „Čeká nás ještě hodně tvrdé práce, ale těšíme se na ni. Dostali jsme možnost měřit se s nejlepšími posádkami na světě a chceme ji využít k dosažení co možná nejlepších sportovních výsledků,“ slibuje Tomáš Ouředníček.

Média