Maďarské zlato pro český tým

Maďarské zlato pro český tým

Tomáš Ouředníček (CZ) / Pavel Vaculík (CZ) – Hummer H3 EVO 1 – 7. místo celkově, 1. místo T.1.1.2

Ve druhém červnovém víkendu se konal další závod ze seriálu Mistrovství Maďarska Cross Country Rallye, tentokrát ve vyhlášeném  lázeňském městě Gyula nedaleko rumunských hranic.

Tým Offroadsport.cz postavil na start závodu tři vozy Hummer H3 EVO s posádkami Zapletal/Marton, Ouředníček/Vaculík a Pořízek/Sýkora. Právě účast posádky Zapletal/Marton byla do poslední chvíle nejistá, neboť pouhé dva dny před startem závodu vyzvedávali mechanici Zapletalův vůz v Italských Benátkách po návratu z mistrovství světa v Egyptě

Startovní listina závodu byla nabyta zvučnými jmény a týmy, své vozy představil například tovární tým Ford, tým Toyota, Schlesser, OPEL Dakar team …konkurence tedy byla veliká.

Na velmi rychlé trati, která vedla po typických maďarských cestách, klikatících se mezi poli a odvodňovacími kanály, rozhodoval nejen výkon vozu, ale především zkušenosti a umění pilota i navigátora.  Tyto atributy nejlépe od začátku zhodnotil  Miroslav Zapletal, a zvítězil tak nejen v kategorii T1.2.3 (diesel), ale i v celkovém pořadí.  „Jsem velmi rád, že jsem se tohoto závodu mohl zúčastnit, že se auto vrátilo včas a navíc nebyl potřeba žádný výrazný servis ani před závodem ani během něj.  První místo je vždy jen malá třešnička na dortu, v prvé řadě je fantastický pocit z dobře odjetého závodu.“ Dodal po závodě úřadující mistr ČR Miroslav Zapletal.

Dařilo se i Tomáši Ouředníčkovi, který taktéž dokázal držet krok s továrními jezdci. I přes pár krizových situací neudělal žádnou fatální chybu, která by znamenala nehodu, na rozdíl o některých špičkových jezdců (Fekete (Ford), Fazekas (BMW).  Tomáš Ouředníček se tak může těšit nejen ze zlatého poháru v kategorii T1.1.2, tedy vozů s  motory nízkého obsahu, ale i s celkového sedmého místa.  „ Na startu jsem vůbec nedoufal, že se nám v takové konkurenci podaří zajet tak dobrý výsledek. Samozřejmě jsem tomu velmi rád, ale paradoxně mně nejvíce potěšilo to, že nás po závodě vyzvali sportovní komisaři  k závěrečné technické kontrole, kterou obvykle podstupují pouze první tři vozy v celkovém pořadí. To znamená, že z nás Maďaři mají respekt a berou nás jako velkou konkurenci. Samozřejmě jsme měli všechno v pořádku“  řekl Tomáš Ouředníček. „Velkou odměnou pro nás byla pochvala z úst samotné dakarské legendy  J.L. Schlessera, který se závodu jako čestný host zúčastnil, poté co jsme v 6. rychlostní zkoušce zajeli lepší čas než nový vůz Schlesser Original, pilotovaný špičkovým španělským jezdcem Joan Vila Rocou.“

Třetí posádka týmu Offroadsport.cz  - Pořízek/Sýkora Bohužel závod nedokončila. Cestu k cíli jim překazila neočekávaná osobní událost a Pořízek se musel ze závodu předčasně vrátit domů.

Výsledky Offroadsport týmu ukazují, že i malý tým z České Republiky s vozy vlastní výroby může konkurovat továrním speciálům  jako  Ford nebo Toyota.

Média