Peklo i nebe

Peklo i nebe

Dnešní dvě etapy pátého podniku Světového poháru cross-country rallye nemohly být pro posádku Buggyra Ultimate Dakar rozdílnější. Po problémovém dopoledni dokázali Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík zajet 8. nejrychlejší čas a vybojovat si v předposlední den závodu celkové 12. místo.

"Přestože byl dnešní den pro nás velice těžký, nové auto jsme si opravdu užívali. V první etapě jsme se zasekli za jiným vozem a téměř 50 km jsme ho nebyli schopni kvůli prachu předjet. Potom se navigátor potýkal se zdravotními potížemi, museli jsme zpomalit a 500 metrů před cílem dokonce na pět minut zastavit a nechat se několika vozy předjet. Druhá etapa už byla nesrovnatelně lepší. Do cíle jsme dojeli na 8. místě a závod nás opět bavil. Zítra nás čeká poslední etapa, ve které chceme znovu zajet co nejlepší výsledek," zhodnotil dnešní den Tomáš Ouředníček.

V něděli posádky čeká poslední, 184 kilometry dlouhá rychlostní zkouška, která účastníky závodu zavede zpět do Teruelu na slavnostní závěrečný ceremoniál s předáváním cen.

160723BuggyraUltimateDakar2

Soutěž o spolujízdu a další ceny

Média