Jako vítězství

Jako vítězství

Posádka Ultimate Dakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, zakončila závod Gyulai Várfürdő Cup na stupních vítězů. Třetí místo přinese teamu také cenné body do šampionátu Central European Zone Trophy a do Mistrovství Maďarska.

Na poslední den Gyulai Várfürdő Cup byly naplánovány rychlostní zkoušky o délce 34 a 30 km na dopoledne i odpoledne. V první dopolední RZ se jezdcům Ultimate Dakar dařilo, užívali si svižné tempo a zajeli čtvrtý čas, čímž postoupili na třetí pozici. Druhá dopolední RZ přichystala Tomášovi Ouředníčkovi a Pavlovi Vaculíkovi nepříjemné překvapení. Nepodařilo se jim projet pravotočivou zatáčku a skončili mimo trať, na strmém svahu mezi stromy. Nejdříve to vypadalo, že to bude konec závodu, ale Tomáš s Pavlem se dokázali vrátit na trať. Přes toto malé dobrodružství, které snížilo jejich náskok na 41 vteřin, se posádce podařilo udržet se na celkovém třetím místě.

Poslední dvě rychlostní zkoušky byly tedy velmi napínavé. Na předposlení 34 km dlouhé rychlostní zkoušce se posádka rozhodla vsadit vše na jednu kartu a podařilo se jí zajet druhý nejlepší čas, s rozdílem 1 minuty a 34 vteřin. V posledních 30 kilometrech posílili Tomáš a Pavel svou medailovou pozici opět druhým nejrychlejším časem, s konečným rozdílem 2 minut a 2 vteřin.

Po pěti závodech v průběhu pouhých dvou měsíců čeká team Ultimate Dakar zasloužená pauza a také práce na přípravách speciálu H3 EVO na druhou polovinu závodní sezóny. Posádka se také zúčastní několika sponzorských akcí.

150607 ourednicek1

150607 ourednicek2

Média