Morocco Desert Challenge startuje! Sledujte Tomáše Ouředníčka živě

Morocco Desert Challenge startuje! Sledujte Tomáše Ouředníčka živě

Posádka týmu South Racing CE ve složení Tomáš Ouředníček – David Křípal absolvovala administrativní a technické přejímky a po úspěšném shakedownu směřuje k pondělnímu startu, který se odehraje na Plage Balanche.

„Přípravy byly hektičtější, než jsme čekali. I tak jsme ale stihli i menší test. Jsem překvapený, jak je to velký závod a jak tu jsou všichni kamarádští. Jsem samozřejmě nervózní z toho, že nás tady všichni považují za jedny z favoritů závodu. Začneme ale spíše v lehčím tónu, protože jak já, tak David si musíme zvykat. První den, dva, začneme pozvolna a pak budeme chtít zrychlovat,“ řekl před startem mírně nervózní Tomáš.

„Dnes jsem dostal roadbook a mám na zítra vše nachystáno. Po prostudování a zanesení změn musím říct, že je to hodně dobře připravené, vlastně tak jako celá rallye. Zítra nás hned na úvod čeká přes dvacet kilometrů po krásné pláži, kde budou motorky startovat po pěti a auta po dvou,“ uvedl David.

Posádku speciálu Ford Ranger Dakar můžete sledovat v jejím počínání živě, a to přes tracking aplikaci zde: https://live.owaka.com/101-morocco-desert-challenge-2017

První etapa z Agádíru do Ichtu měří celkem 657 kilometrů včetně měřeného úseku, který má délku 387 kilometrů. Ford Ranger Dakar se startovním číslem 307 na dveřích vyrazí do závodu z pláže Atlantického oceánu v 11:00 hod středoevropského času. Do rallye dlouhé přes 2 201 kilometrů odstartuje Tomáš Ouředníček bok po boku s mistrem Portugalska Nuno Matosem.

Média