Cenné body z  mistrovství Maďarska

Cenné body z mistrovství Maďarska

Tomáš Ouředníček / Pavel Vaculík (HUMMER H3 EVO) – 1. místo  kat. T1.1.2 ;  5. místo celkově

RiverSide Baja, nově zařazený závod do šampionátu Maďarska v cross country rallye, se odehrával v okolí historického  městečka Beled  a  v  lázeňském resortu  Bükfürdő.

Specialitou tohoto závodu bylo unikátní spojení sobotních rychlostních zkoušek se závody klasické sprint rallye, což přilákalo řadu fanoušků, pro které byl závod ještě atraktivnější než obvykle.

Český OFFROADSPORT tým na start postavil dvě posádky:  Zdenka Pořízka s navigátorem  Markem Sýkorou a Tomáše Ouředníčka  s Pavlem  Vaculíkem, oba s vozy  HUMMER H3 EVO.

Pořízek se od prologu držel na těsném 2. místě. V nedělních těžkých etapách  získal náskok a vítězství se zdálo na dosah. Závody však vždy končí až přejetím cílové rampy a banální závada – prasklý klínový řemen - vyřadila Pořízka nejen z boje o vavříny, ale z celého závodu.

Body pro tým tak mohl získat  už pouze Tomáš Ouředníček.  V zápalu boje, kdy se ze sedmého místa postupně prodíral ke stupňům vítězů, dokonce zažila posádka Ouředníček- Vaculík horké chvilky v podobě  jednoho  téměř převrácení a pro diváky atraktivního avšak posádkou nechtěného megaskoku.  Vše se v dobré obrátilo a výsledkem bylo celkové páté místo a vítězství v kategorii vozů s maloobjemovými  motory T1.1.2.  Tomáš Ouředníček celý závod zhodnotil s úsměvem na rtech slovy : „ Pro nás to byl závod plný nových zkušeností.  Na rychlé šotolině jsme dokázali držet krok se špičkou a v blátivém terénu jsme nakonec dokázali porazit i zkušeného maďarského mistra Erika Kordu.  Kromě poháru si ze závodu odvážíme i životní fotografii na dvou kolech.“

Média