V TOP 20 jen na třech kolech

V TOP 20 jen na třech kolech

Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík určitě nikdy nezapomenou na první dlouhou etapu Rally Maroko 2016. Většina dne měla hladký průběh a jeli dobrým tempem. Jenže na konci druhé rychlostní zkoušky zažili ty nejděsivější okamžiky za jejich tři společné sezóny. Poškozené kolo totiž téměř zapálilo Ford Ranger Dakar stáje South Racing. Navzdory tomuto dobrodružství je posádka Buggyra Ultimate Dakar na 19. místě v celkové klasifikaci.

"První z dnešních dvou rychlostních zkoušek pro nás začala dobře. Trať byla pěkná, rychlá a se spoustou skoků, takže auto bylo pořád ve vzduchu. Po 11 km jsme začali vidět prach z Toyoty jedoucí před námi a byli jsme spokojeni s naším tempem. Před koncem první rychlostní zkoušky se nám Toyotu podařilo předjet.

Druhá superspeciálka byla také skvělá, byli jsme opět docela rychlí. Dostali jsme za Harryho Hunta a začali jsme přemýšlet o tom, že bychom ho mohli předjet. Jenže 7 km před cílem jsme dostali defekt a vyzuli jsme pneumatiku. Jelikož zbývalo už jen 7 km, rozhodli jsme se ji neměnit a dokončit rychlostní zkoušku na těch kolech.

Všechno bylo v pořádku. Ale když jsme za cílem zastavili auto, poškozená pneumatika začala hořet. Naštěstí se nám ji podařilo včas odstranit, ale už nikdy nebudeme dělat něco podobného znovu, protože to bylo příliš nebezpečné. Často říkáme, že jsme rádi, když dojedeme do servisní zóny. Ale myslím, že se mi nikdy neulevilo tak jako dnes, když jsme se bezpečně dostali do bivaku," vzpomíná na jeden z nejděsivějších okamžiků své závodní kariéry Tomáš Ouředníček. A profesionální pomoc nemohla být blíže - navigátor Pavel Vaculík je totiž v jeho rodném Liptále dobrovolným hasičem.

Následující dva dny budou o pozorné jízdě a šetření vozu. Po dvou relativně krátkých rychlostních zkouškách v pondělí čekají účastníky v úterý a ve středu dvě mnohem delší etapy - navíc bez pomoci jejich servisních týmů. První část maratonské etapy začíná v Agadiru a po 291 km jízdy proti času dorazí závodníci do pouštního bivaku. Ve středu se po zdolání dalších 315 km dlouhé rychlostní zkoušky opět potkají se svými týmy v Erfoudu.

Výsledky:
1. Al-Attiyah – Baumel (Toyota) 01:29:59
2. Hirvonen – Perin (Mini) +00:01:07
3. Sainz – Cruz (Peugeot) +00:01:46
4. Roma – Haro (Toyota) +00:02:38
5. Al-Rajhi – Gottschalk (Mini) +00:04:32

19. Ourednicek – Vaculik (Ford) +00:15:22

161003buggyraultimatedakar3

161003buggyraultimatedakar2

Soutěž o spolujízdu a další ceny

Média