Ouředníček s Křípalem míří stále výš

Ouředníček s Křípalem míří stále výš

Úterní, osmou etapu mezi peruánskými městy San Juan a Pisco dokázali Ouředníček s Křípalem zdolat ve skvělém 21. nejrychlejším čase. Posádka MP-Sports ve speciálu Ford Raptor #332 se v celkovém hodnocení posunula na 19. místo. Tomáš s Davidem si včerejší náročnou etapu díky výborně fungujícímu autu opět užili.

„Dnešní etapa měla být jedna z nejnáročnějších... ale pro nás vlastně nebyla. Jelo se nám moc hezky. Startovali jsme zase hodně vzadu. Pořád vůbec nechápeme systém startování, protože před námi jeli i kamiony, které už vůbec nejsou v závodu - jako třeba Macík. Díky skvělé navigaci jsme hned po pěti kilometrech předjeli asi tři auta. David správně našel odbočku, zatímco ostatní ne. Bylo to super. Opět se objevila bílá mlha, která byla dost nepříjemná, protože jsme jeli asi čtvrt hodiny úplně naslepo. Pak jsme se dostali k oceánu a jeli podél dun. Po krátké neutralizaci nás čekalo dalších asi 160 km vysokých, obrovských a strašně technických dun. Shrek všechno skvěle projel. Byl jsem spokojený. Zpočátku to vypadalo, že bychom mohli zajet životní etapový výsledek. Pak jsem ale udělal dvakrát takovou drobnou chybu. Zhruba 20 km před cílem jsme zapadli na vrcholku malé dunky. Museli jsme se vyprošťovat a ztratili jsme nějaký čas. Přijeli jsme do cíle jako 18., a pak nás ještě někdo přeskočil. Není to špatné, ale doufali jsme v ještě lepší výsledek. Celkové přemístění se na 19. místo je fajn. Pořadatelé zatím nevzali v potaz náš protest proti hodinové penalizaci kvůli neprojetí bodu, kdy nás zastavili před kaňonem a museli jsme kvůli tomu jet potom v noci. Ale celkově hodnotím dnešek super,“ shrnul zážitky z úterní etapy Tomáš Ouředníček.

David Křípal dodal k etapě: „Bylo to super. Užili jsme si to. Zapadení k Rally Dakar prostě patří. Je to jízda v dunách a zapadla tam spousta posádek, takže to vůbec nevadí. Na to, že to měla být jedna z nejtěžších etap Dakaru, jsme si to s Tomem užili a jelo se nám fakt hezky. Zítra nás čekají opět duny, duny a duny. Doufáme, že se na to dobře vyspíme a udržíme si tenhle výsledek.“

Prokop s Tománkem ve speciálu Ford Raptor #305 dojeli i přes Martinovu pohmožděnou ruku do cíle osmé etapy na super sedmém místě a celkově obsadili rovněž 7. příčku.

Ve středu čeká závodníky předposlední etapa. Posádky opět změří svoje síly na 409 kilometrů dlouhém okruhu kolem města Pisco s 313 kilometrovou rychlostní zkouškou.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2019
Kategorie automobilů po 8. etapě:
1. NASSER AL-ATTIYAH #301 (Toyota)
2. NANI ROMA #307 (Mini)
3. SEBASTIEN LOEB #306 (Peugeot)
7. MARTIN PROKOP #305 (Ford)
19. TOMAS OUREDNICEK #332 (Ford)

Ohlédnutí týmu MP-Sports za 7. etapou:

Média