Posádka Ouředníček - Křípal na největším africkém závodě rallye

Posádka Ouředníček - Křípal na největším africkém závodě rallye

Takový menší Dakar: vypořádat se s Morocco Desert Challenge, největším závodem rallye v Africe a druhým největším závodem na světě. Takový úkol si stanovili na období 14. - 22. dubna 2018 loňští vítězové Tomáš Ouředníček a David Křípal. Českou vlajku pozvednou mezi 700 dalšími účastníky závodu z 24 různých zemí.

Opravdovou specialitou této rallye je trať bez zcela nudných a nekonečných přejezdů mezi etapami. To znamená, že náročná 2500 km dlouhá trasa od pobřeží Atlantiku k pobřeží Středozemního moře, bude soubojem o čas od prvního do posledního metru. Závodníci musí čelit různým typům terénu, které Maroko nabízí: písek a duny, skalnaté úseky, řečiště… Ale večer, po dosažení cílové rovinky jednotlivých etap, si můžou vychutnat komfort jednoho z nejpřitažlivějších bivaků v cross-country rallye. Není divu, když je tato událost pod patronací marockého krále - Jeho Excelence Mohammeda VI. A také není divu, že sem letos přichází rekordní počet účastníků. 53 motorek a čtyřkolek, 112 závodních automobilů a 30 závodních trucků, což z tohoto závodu činí největší kamionovou rallye světa.

Pro posádku South Racing Central Europe není závod Morocco Desert Challenge novinkou. Loni, kdy zde startovali společně úplně poprvé (pro Davida to byl první start vůbec), přijeli hlavně kvůli testování, a i tak dokázali s jejich zbrusu novým vozem Ford Ranger Dakar dosáhnout nejvyššího stupně vítězů. Letos bude všechno jinak - oni budou ti nejsledovanější.

„Tato rallye je pro mě velmi speciální hned ze dvou důvodů. Jedním z nich je, že přicházíme jako držitelé titulu, a mít na našem autě číslo 301, je fantastický pocit. A navíc, jsem regionálním reprezentantem závodu a jsem rád za to, kolik posádek z Česka a okolních zemí vstoupilo do závodu. Závodní pole je velké a zdá se být silné, takže očekáváme dravý závod a taky složitou trasu. Ale náš cíl je jasný: chceme obhájit titul,“ říká Tomáš Ouředníček před odjezdem do Maroka.

Závod můžete sledovat na oficiálních stránkáchFacebookuTwitteru a oficiální mobilní aplikaci pro iOS a Android.

Českou účast bude také sledovat ve skupině: Češi na Morocco Desert Challenge.

Program závodu:
pátek a sobota 13. - 14. dubna: technické přejímky na Al Amal Square v Agadiru
neděle 15. dubna, Etapa 1: Plage Blanche - Plage Blanche (77 km)
pondělí 16. dubna, Etapa 2: Plage Blanche - Touzounine (470 km)
úterý 17. dubna, Etapa 3: Touzounine – Duny v Jews (329 km)
středa 18. dubna, Etapa 4: Duny v Jews - Fezzou (397 km)
čtvrtek 19. Dubna, Etapa 5: Fezzou - Merzouga (298 km)
pátek 20. dubna, Etapa 6: Merzouga - Boudnib (313 km)
sobota 21. dubna, Etapa 7: Boudnib - Matarka (404 km)
neděle 22. dubna, Etapa 8: Matarka - Oujda (204 km), slavnostní předávání cen v Be Live Hotel v Saidia.

#301 Tomáš Ouředníček – David Křípal (Ford Ranger)

Média