Slibný začátek pro Buggyra Ultimate Dakar v Maroku

Slibný začátek pro Buggyra Ultimate Dakar v Maroku

Rally Maroko začala dnes 7 km superspeciálkou, ve které Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík zajeli s továrním vozem Ford Ranger Dakar stáje South Racing 14. čas.

Po sobotní administrativní a technické přejímce a následném slavnostním startu dnes konečně účastníci Rally Maroko najeli své první závodní kilometry ve formě krátké rychlostní zkoušky. 14. nejlepší čas, jehož autory jsou Tomáš a Pavel, je velmi slibný pro zbytek rally s ohledem na to, že na tomto posledním pouštním závodě před lednovým Dakarem startují ty nejlepší týmy s téměř dvaceti vozidly.

"Dnešní rychlostní zkouška byla krátká, zato velmi obtížná. Trať byla docela nebezpečná, s ostrými zatáčkami, a byla také dost kamenitá, někde s poměrně velkými kameny. I malá chyba by mohla vést k obrovským problémům, takže jsme se snažili jet opravdu opatrně. Auto bylo perfektní a my jsme spokojeni s výsledkem. Před námi jsou pouze nejlepší auta se špičkovými závodníky, takže doufáme, že zítra budeme moct jet vlastním tempem. Potřebuji nějaký čas, abych se s Fordem dobře sžil, ale očekávám, že zítřejší závod bude dobrý," řekl Tomáš o nedělní zahřívačce.

Rally Maroko pokračuje v pondělí "přímořskou etapou", která se skládá ze 70 km a 50 km dlouhých rychlostních zkoušek. Celková délka etapy je 240 km.

Výsledky:
1. Al-Attiyah – Baumel (Toyota) 00:04:41
2. Hirvonen – Perin (Mini) +00:00:13
3. Roma – Haro (Toyota) +00:00:19
4. Sainz – Cruz (Peugeot) +00:00:20
5. Al-Rajhi – Gottschalk (Mini) +00:00:21

14. Ourednicek – Vaculik (Ford) +00:00:47

161002buggyraultimatedakar2

Média