Start do nového seriálu

Start do nového seriálu

Po zahajovacím závodě sezóny v Maďarsku míří tento víkend posádka Buggyra Ultimate Dakar, Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík, do Polska, aby se zúčastnila druhého kola FIA Mistrovství Středoevropské Zóny a prvního kola Mistrovství Polska a České Republiky v cross-country rallye. Baja Drawsko se uskuteční na známém Poligonu Drawski 1. a 2. dubna 2016.

Tomáš a Pavel mají z Baja Drawsko smíšené pocity. V roce 2014 se zde zúčastnili svého prvního společného závodu, který ale bohužel předčasně skončil po 22 vteřinách, zatímco v loňském roce je technický problém připravil o skvělý výsledek.

"Baja Drawsko není vůbec jednoduchý závod, tratě jsou náročné pro posádku i vůz, nicméně silné startovní pole a fantastická atmosféra dělají z tohoto závodu tahák sezóny. Zatím jsme v tomto závodě moc štěstí neměli, ale pracovali jsme na tom, abychom Hummer po Duna Aszfalt Cup patřičně připravili, takže do Polska odjíždíme s klidným svědomím. Doufám tedy, že to pro nás bude úspěšný a pohodový víkend," říká Tomáš Ouředníček.

Tým Tatra Buggyra Racing budou v Drawsku reprezentovat také dva kamióny. "Fat Boy" s dakarským etapovým vítězem Martinem Kolomým a "Phoenix" s legendou závodních trucků, Davidem Vršeckým, který tak absolvuje svůj debut v cross-country rallye.

Baja Drawsko začíná v pátek odpoledne 6,65 kilometrů dlouhou rychlostní zkouškou, než se posádky pustí na proslulý Poligon Drawski, kde je v sobotu čekají dvě etapy o délce 175 km. Celkem posádky najedou 415 kilometrů, ze kterých 356 kilometrů bude závodních. Výsledky týmu se startovním číslem 107 na voze Hummer H3 EVO můžete sledovat na www.bajadrawsko.pl.

310316BuggyraUltimateDakar1

Média