Úspěšný finiš

Úspěšný finiš

Posádka Buggyra Ultimate Dakar zakončila náročný víkend úspěšným 11. místem, před dakarskou vítězkou z roku 2011, Juttou Kleinschmidt.

Baja Aragon, páté kolo FIA Světového poháru cross-country rally, je tradičně nejtěžším evropským podnikem tohoto seriálu z hlediska podmínek i konkurence. I letos bylo závodní pole plné špičkových posádek. Celkem se na start postavilo více než 60 vozů, včetně čtyř dakarských vítězů.

Tomáš a Pavel zajeli svůj první závod za volantem továrního speciálu Ford Ranger bez větších chyb, a přes zdravotní obtíže navigátora a zaseknutí se v prachu ostatních aut, se jim ve španělském Teruelu téměř podařilo získat body ve Světovém poháru.

„Začátek etapy byl fantastický, po třiceti kilometrech jsme ale dojeli auto před námi a dost dlouho jsme čekali na příležitost k předjetí. Potom jsme ještě dostihli Ruie Sousu, za kterým jsme jeli snad 120 kilometrů. Nechtěl uhnout a umožnit nám předjetí. Na to, že jsme tři čtvrtiny závodu jeli neustále v hustém prachu, jsme za takový výsledek rádi. Těsně nám uniklo umístění v Top 10, ale když se podívám na startovní pole, myslím, že na sebe můžeme být hrdí. Nebýt Pavlovy zdravotní indispozice byl by výsledek výrazně lepší. My jsme spokojeni a co víc, i závodní stáj South Racing je s naším výkonem spokojena.

Velice si vážíme možnosti být součástí tohoto profesionálního týmu a rádi bychom poděkovali všem členům za jejich bezchybnou práci a nadšení. Ohromilo nás, s jakou profesionalitou a odhodláním se všichni zhostili svého úkolu a jak celý tým „šlapal jako hodinky“. Velkou radost mám i z umístění týmového kolegy, hvězdy WRC, Xevi Ponse, který se se svým speciálem Ford Ranger umístil na čtvrté příčce,“ podělil se o své dojmy ze zákulisí stáje South Racing Tomáš Ouředníček.

FIA Světový pohár cross-country rally pokračuje za tři týdny podnikem Hungarian Baja, který se také započítává do seriálu Mistrovství Maďarska s koeficientem 3.

Výsledky:

1. Nasser Al-Attiyah – Matthieu Baumel (Toyota) 06:59:59
2. Carlos Sainz – Lucas Cruz (Peugeot) +00:00:19
3. Mikko Hirvonen – Michel Perin (Mini) +00:03:30
4. Xavier Pons – Sergio Lafuente (Ford) +00:09:57
5. Orlando Terranova – Tom Colsoul (Mini) +00:15:22

8. Fernando Alvarez – Pablo Monasterolo (Toyota) +00:50:11

11.Tomas Ourednicek – Pavel Vaculik (Ford) +00:56:30
12. Jutta Kleinschmidt - Philipp Beier (CBRA) + 00:58:22

Média