Nejdelší den

Po druhém "maratónském" dni závodu Baja Aragon, šestého kola Světového šampionátu cross country FIA, postoupil tým Ultimate Dakar z 29. na 15. místo v celkové klasifikaci.

V sobotu Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka čekaly dvě rychlostní zkoušky, 152 a 305 kilometrů dlouhé. Posádka předpokládala, že tento závodní den bude obtížný, a také byl. Start z 29. pozice předznamenal nutnost poradit si s prachem od pomalejších vozů a Pavel se navíc potýkal s celodenní nevolností. Přesto se posádce v první měřené zkoušce podařilo posunout se o pět míst kupředu.

Druhá, 305 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška, byla pro Tomáše Ouředníčka a Pavla Vaculíka nejdelší tratí, kterou spolu kdy absolvovali, a nebyla v ní nouze o dobrodružné zážitky. Po té, co Tomáš a Pavel minuli zatáčku, vypověděl startér poslušnost, a závodníci museli auto roztlačit, aby mohli v závodě pokračovat.

150725 ourednicek2

V servisní zóně se pak ukázalo, že kamenité cesty si vybraly svou daň na tlumičích. Čas na opravu byl velmi krátký, takže Tomáš a Pavel přijeli do parc fermé doslova v poslední vteřině. Velkým překvapením byla potom výsledková listina. Přes všechny uvedené potíže se posádce Ultimate Dakar podařilo postoupit o dalších devět míst, takže ke konci druhého dne jí patřilo 15. místo.

Na neděli je připravena poslední rychlostní zkouška, 180 kilometrů dlouhá trať mezi městy Calamocha a Teruel, v níž se také dají očekávat obtížné podmínky.