Slunce nezná slitování

Slunce nezná slitování

Devátá etapa, okruh kolem argentinského Belenu, byla druhou etapou, která se jela v dunách. Původních 285 startovních kilometrů bylo zkráceno na 174 km kvůli extrémnímu horku, ale ani to situaci závodníkům příliš neulehčilo. To může potrvdit i posádka Buggyra Ultimate Dakar, která na rozdíl od mnoha soupeřů dokázala dojet do cíle dnešní rychlostní zkoušky. Přesné výsledky nejsou zatím k dispozici.

"Byl to děs….viděli jsme závodníky v slzách…V Hummerovi byl tak žhavý benzín, že jsme museli zastavovat každých 400 metrů. Voda na pití byl tak horká, že se nedala pít. Musíme poděkovat všem divákům, kteří nám dávali svou vodu, čímž nás doslova zachránili. V jednu chvíli už jsme se rozhodli, že naši účast v dakarském závodě ukončíme, ale pak nás manager týmu Buggyra informoval, že RZ byla zkrácena. Byli jsme asi 80 kilometrů od cíle, tak jsme se rozhodli, že to dojedeme. Cíle jsme dosahli doslova s vypětím všech fyzických i psychických sil. Teď nedokážu říct, jestli budeme zítra pokračovat," řekl vyčerpaný Tomáš Ouředníček.

Co se týče kamiónových posádek týmu Tatra Buggyra Racing, výsledky jsou následující: Jaroslav Valtr dokončil etapu celkem se třemi defekty, a přesto dosáhl osmého nejrychlejšího času a v celkové klasifikace postoupil do top 10. Fat Boy Martina Kolomého se stále potýká s technickými problémy, způsobenými předchozími nehodami, a nemůže se tak ukázat v plné rychlosti. V celkovém pořadí obsadil 22. pozici.

Středeční, desátá, etapa povede přes obávané Fiambalské duny a jejích 278 km rychlostní zkoušky bude pravděpodobně nejtěžším úsekem celé rallye Dakar 2016.

Média