Tisíce dakarských fanoušků ani vytrvalý déšť neodradil

Tisíce dakarských fanoušků ani vytrvalý déšť neodradil

Posedlí Dakarem OpenAir je největší dakarskou událostí v České republice pod taktovkou Martina Macíka.

Martin pozval další české dakarské závodní týmy a již podruhé se v Sedlčanské kotlině bylo opravdu na co dívat.

„Nadšení fanoušků i v takovém počasí neznalo mezí, je tady vynikající atmosféra a všichni se dobře baví“ hodnotil akci promoklý Tomáš Ouředníček. S Davidem Křípalem totiž dovezli nový nádherný tovární speciál TOYOTA HILUX GR T1+ i celé zázemí týmu Toyota Gazoo Racing Czech. Fanoušci si tak poprvé mohli vychutnat krásný zvuk 5l motoru Lexus V8 a vidět Hilux T1+ v akci. Několik šťastlivců, výherců soutěží, se dokonce v novém speciálu svezlo.

„Jsme moc rádi, že jsme alespoň několik fanoušků mohli svézt i když trať byla místy téměř nesjízdná. Jejich nadšení nemělo konce“ říká s nadšením Tomáš Ouředníček. „Tolik lidí nám popřálo štěstí, že nás to ohromně nabilo“ dodává David Křípal. Tým se neúnavně podepisoval na plakáty, fotil se jednotlivými návštěvníky i s celými rodinami a odpovídal na otázky všem zvídavým fanouškům, kteří se zajímali o nový tovární speciál Toyota a nadcházející rally Dakar 2024.

„Jsme moc rádi, že jsme na takto významné akci mohli být, setkat se s našimi fanoušky a prezentovat naše partnery“ zhodnotili akci Tomáš s Davidem. Brilantní jízdou s juniorbuggy Yamaha se také předvedl třináctiletý týmový junior Matěj Ouředníček, který se pravidelně účastní Mistrovství ČR v Autokrosu, a tak se i připravuje na splnění velkého snu – start na rally Dakar 2029 – tedy hned, jak mu to umožní věková hranice.

Tým nyní čeká „vysušení, vylovení, odbahnění“ a poté další testování, akce pro partnery, natáčení pro tv pořady, a především přípravy na velký africký závod FiA Mistrovství světa Rally du Maroc.

Média