Ultimate Dakar v Top 10

Ultimate Dakar v Top 10

Sobotní rychlostní zkoušku posádka Ultimate Dakar bohužel nemohla dokončil kvůli zdravotní indispozici navigátora, a tak si stanovila nový cíl - zajet co nejlépe nedělní závod. Cíle bylo dosaženo a Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem si mohou připsat skvělé osmé místo v 175 km dlouhé rychlostní zkoušce a obsadit tak celkovou 17. pozici.

"Po včerejších zdravotních obtížích byl Pavel zpočátku lehce nervózní, ale počasí díkybohu nebylo tak horké jako v předchozích dnech. Trať byla fantastická, na začátku patřičně rallyová, což nám sedí. Brzy jsme našli správné tempo, vyhýbali jsme se chybám, a já si mohl trénovat brždění levou nohou. Jelikož jsme startovali ze zadní pozice, museli jsme často předjíždět. Trať naštěstí po nočním dešti nebyla tak prašná a všichni závodníci byli féroví a při předjíždění uhýbali. Nebyl to pro nás úplně jednoduchý víkend, ale i tak se nám podařilo závod dokončit a získat body do maďarského mistrovství. Rád bych také poděkoval geniálnímu mechanikovi Petru Zábranskému za nedocenitelnou pomoc při výměně poloosy a firmě XTline a jejím přátelům za neutuchající podporu," zhodnotil závod v cíli Tomáš Ouředníček.

Příští podnik, kterého se tým Ultimate Dakar zúčastní, bude další kolo Světového poháru Baja Poland v polském Štětíně, 27. - 30. 8. 2015.

Média