Tým TGR Czech si užil exhibici při WRC a oslavil mistrovský titul Toyoty na Prague Car Festival

Tým TGR Czech si užil exhibici při WRC a oslavil mistrovský titul Toyoty na Prague Car Festival

Historicky první podnik WRC v České republice byl velkým svátkem všech motoristických fanoušků. Tým Toyota Gazoo Racing Czech přijal pozvání na exhibici jako součást doprovodného programu při první rychlostní zkoušce ve Velké Chuchli. Dakarský speciál Toyota Hilux GR T1+ budil zaslouženou pozornost a řada hostů týmu využila možnost si sednout do kokpitu speciálu.

Vystavovali jsme náš Hilux i dakarský servisní truck na strategickém místě, jen 20 m od závodní tratě, a vše jsme si společně s nadšenými fanoušky rally mohli užít naplno,“ hodnotí vzrušené momenty Tomáš Ouředníček. „Bylo velkou otázkou, jestli se náš Hilux s brutální šířkou 230cm vejde na úzký závodní čerstvý asfalt. Ale povedlo se to téměř bez ztráty kytičky, jen jeden rozčísnutý retardér a dvě zlomené vymezovací značky,“ dodává s úsměvem navigátor David Křípal.

Jeden vylosovaný šťastlivec se svezl v Toyotě přímo po závodní trati WRC a jízdu si moc užil.

Tým také ochotně ukázal mechanikům stáje Toyota Gazoo Racing dakarský Hilux, o kterém překvapivě hodně věděli. Na oplátku dostal Tomáš možnost se podívat do speciálu Yaris Rally1.

Tým stihnul i společnou fotografii u své Toyoty s nyní čerstvým dvojnásobným mistrem světa WRC Kalle Rovanperou.

Po odjetí SSS1 závod WRC pokračoval na Šumavu a náš tým se přesunul na další úžasný motoristický podnik s vůní benzínu - Prague Car Festival.

Petr Dufek, ředitel a zakladatel Racing Expo, rezervoval velký prostor v Letňanské hale 2 nejen pro tovární speciál Toyota Hilux GR, ale dokonce i pro 18t servisní truck. „Jste taková třešnička na dortu mezi všemi dalšími nádhernými závodními exponáty,“ okomentoval expozici týmu TGR Czech.

Tomáš s Davidem byli hosty talkshow na pódiu po oba dva dny a samozřejmě zaujatým divákům  závodníci zprostředkovali nejdivočejší momenty předchozích Dakarů i přiblížili nejbližší plány.

Výstava Prague Car Festival opět neuvěřitelně vyrostla do krásy i velikosti. Na ploše přes 38 000 m2 mohli návštěvníci obdivovat závodní vozy všech kategorií, nablýskaná tuningová auta i historické skvosty.

Rekordní návštěvnost odhadovaná na 30 000+ je důkazem rostoucí oblíbenosti akce.

Média