Ultimate Dakar odstartuje v polském pokračování Světového poháru

Ultimate Dakar odstartuje v polském pokračování Světového poháru

Jen tři týdny po HunGarian Baja míří tým UltimateDakar zpět na trať. Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík se postaví na start závodu Baja Poland, který se koná 27. - 30. října ve Štětíně. Půjde o osmé kolo FIA Světového poháru a zároveň o šesté kolo Central European Zone Trophy a třetí kolo českého šampionátu.

"Minulý rok jsme na Baja Poland zaznamenali velký úspěch, kdy jsem zde jako pilot poprvé zabodoval ve Světovém poháru. Vím ale dobře, jak tento závod může být obtížný, zejména navigačně. Máme velkou radost, že v Drawsku je písečný terén, což je v závodech typu Baja docela unikátní. Baja Poland je velký a výborně zorganizovaný podnik se spoustou diváků a letošní pravděpodobně nejsilnější startovní listinou v evropském závodě. Mimo šesti MINI Cooperů a osmi Toyot se na startu objeví i šest Hummerů včetně našeho. Těšíme se na celý závod a také na naše maďarské přátele," okomentoval svůj start v závodě Tomáš Ouředníček.

Baja Poland začíná slavnostním startem v centru Štětína v pátek v 17 hodin a následnou sedmikilometrovou rychlostní zkouškou. V sobotu se závodníci přesunou do Drawska Pomorskie, kde je bude čekat dvakrát 144 kilometrů na náročných tratích polygonu Drawsko. Závod bude končit v neděli dvěma 65 kilometrovými rychlostními zkouškami. Více na www.bajapoland.eu

Média